Nazar Büyüsü

Başkalarının kıskançlığı, göz değirmesi yüzünden başına (bir yıkım geleceği, evde kalacağı korkusuna kapılan bir kızın bundan kurtulması için arpa tanelerinden büyü yaptırması gerekir.

Komşu tarlalardan birinden, özellikle kendisinden kuşku duyulan komşunun tarlasından, gece ay ışığında yedi başak arpa çalındıktan sonra ıssız bir yerde bir kayanın üzerine konarak iyice kurutulur. Kuşların arpaları yemesini önlemek için çalılardan yararlanılabilir. Arpaların üzeri çalılarla örtülür. Arpa başaklan kayanın üzerinde üç gün kalır. Eve götürülen arpa başaklan biraz da ocak başında bekletilir. Üç gün kaya üzerinde kalan arpalar için yetmiş «ya seyyid» çekildiği gibi ocak başında da yedi «ya hu» söylenip arpaların üzerine üflenir. İyice kuruyan başaklardan arpa taneleri aynlır. Her başaktan üç arpa tanesi alınır, öteki taneler bir yamaya sanlarak saklanır. Yedi başaktan alman yirmi bir arpa tanesinin her biri üzerine bir «Ya Sin» okunup üflenir, her tane küçük bir muşambaya sarılır, kızın adı söylenip üzerine üflenir, büyünün niçin yapıldığı söylenip tanrıya, cinlere, koruyucu meleklere «imdat» diye yakarılır. Günde yedi kez olmak üzere üç ‘gün ‘«ya Set-tar» denip arpa tanelerinin bulunduğu yere doğru «tuuu» diye tükürülür (önce tuuu denir, sonra tükürülür). Bir cuma gecesi, ‘bu arpalar, kızın oturduğu evin çevresinde, bir üçgen oluşturacak biçimde, sıralanır (ev arpalardan oluşan bir üçgen içine alınır).

Bu işlem bittikten sonra üç gün daha beklenir, bu üç gün içinde, her yatsıdan sonra Kur’andan «Kamer» sûresi okunur, «tövbe .ya Rabbi» denir. Üçüncü günün bitiminde kırk bir «ya Afi» denir, baş üç kez secdeye kapanılarak yere konur.

Bu büyüyü kızın kendi yaptırır, cinci ile kız arasında gizli kalması gerekir, üçüncü kimsenin duyması büyünün bozulmasına yol açar.

Bir önceki yazımız olan kıskanan kimselere karşı korunmak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

“Nazar Büyüsü” için 2 yorum var.

  1. Selamlar. Ben yıllardır güzel bir iş sahibi olamadım. Babam bu yüzden çok üstüme geliyordu. Psikolojim iyice bozulmuştu. Kendimi eve kapatmak istedim ama onun çözüm olamayacağı kesindi. Çare ararken Dolunay hocayı tanıdım. İyi ki tanımışım. O olmasaydı işsiz güçsüz kalacaktım. Hele şükür ailemle de çok iyiym işlerim de rayına oturdu. Allah Dolunay hocamdan razı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir