Karı-koca Barışması İçin


İki sevgili, ya da karı – koca arasında kıskançlık, başka bir olay yüzünden geçimsizlik, soğukluk olursa, onu gidermek için harflerden oluşan bir büyü yapılır. Bir muska biçimine sokulan bu büyünün düzenlenmesinde Kur’andan bir sûre okumak gereği vardır. Muska ya da hamayıl, yedi kat muşambaya sarılır, dargınlığı kim çıkarmışsa, ya da suçlu kim sayılırsa onun boynuna, dıştan görünmeyecek biçimde asılır.

kari-kocbarismasi-icin

Kimse suçu üstüne almayacağı için, muska ya iki tane (birbirinin tıpkısı) yapılır, ya da erkek, kadın, hangisi olursa, biri öğütle, kimseye duyurmadan yola getirilir. Bu büyünün çok etkili olduğu söylenir. Resimde görülen harfler şunlardır: Mim, nun, lâm, vav, elif, he, sin, dal. Bunlardan oluşması gereken adlar da: Allah, Adem, Havva.

Allah, Adem ile Havva’yı ne denli birbirine eş yaratmışsa, siz de öylesiniz, öyle olun, anlamını içerirmiş.

Bir ‘kadın ya da kız, sevdiği bir erkeği kendine bağlamak, onu ardından koşturup onunla evlenmek istiyorsa, üreme organından yedi kıl koparır, ustura ya da keskin bir araçla küçük küçük keser (kıllar uzun olacak). Kılları yediye ayırır, birer kâğıda sarar. Her birinin üzerine, erkeğin adını söyleyerek, yetmiş «Ya Kerîm» okuyup üfler. Bu kılları yedi gün arka arkaya erkeğin yemeğine atar. Erkek, yemeği yedikten yedi gün sonra, kadına karşı derin bir ilgi duyar, yanar tutuşurmuş.

Yemeğe atılan kılların yemekte görülmemesi için, yemeğin etli olması, koyu olması, kılların pek seçilemeyeceği bir nitelikte bulunması gerekir. Kıllar, bir aracı ile, erkeğin yemeğine atılır.

Her ‘kıl atıldığı gün, büyü yapanın, erkeğin adını söyleyip tanrıya yalvarması, dileğinin yerine gelmesi için dua etmesi gerekir.

Medyum Olcaya Hemen Soru-Cevap

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Bir önceki yazımız olan Büyü ile Yapılabildiği Söylenen Bazı Hususlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.