Burdasınız: Ana Sayfa » Dualar » Çok İstediğin Bir Şeyin Olması İçin Okunacak Dua

Çok istediğin bir şeyin olması amaçlı okunacak yakarış ve dualar burada bulunmaktadır. Eğer bu dualara rihayet edilir ve isteğin gerçekleşmesi amaçlı sebepler ortaya konursa yakarış onay olabilir ,isteğiniz gerçekleşecektir Allah’ın takdiriyle.

İsteğine ya da dileğine kavuşmak amaçlı , 2 rekat salat kılıp, sevabını Silsile-i aliyye denilen âlimlerin ruhuna armağan etmeli, bunların hürmeti amaçlı diyerek yakarış etmeli.

Örneğin,
Ya Rabbi, hayırlı bir evlat kısmet eyle diye yakarış yazar ,Bu duamı silsile-i aliyye büyükleri hürmetine onay eyle demeli. (Mekatib-i şerife)

Erken ve yatsı namazından çabucak sonra silsile-i aliyyenin isimlerini, ek olarak çabucak sonra Fatiha okuyarak ruhlarına gönderip, onları bahane ederek yapılan yakarış onay olabilir . Deneyim edilmiştir.
Ali Ramiteni hazretleri buyurdu ki:

( Yazık işlememiş bir lisan ile yakarış ediniz ki, onay olsun!) Yani, Huda dostlarının huzurunda tevazu eyleyiniz, yalvarınız da, sizin amaçlı yakarış etsinler. İstigase, yani bir Veliye girişme de, bu demektir.

[İsa aleyhisselama gelip derler ki, yakarış ediyorsunuz, çaresiz hastalıklar güzel oluyor. Hangi duayı okuyorsunuz, bize de söyler misiniz? İsa aleyhisselam da onlara okuduğu duayı söyler. Adamlar bir zaman çabucak sonra tekrar gelirler, efendim okuyoruz okuyoruz bir birşey olmuyor, acaba bize yanlış yakarış mı öğrettiniz derler. İsa aleyhisselam,  ( Yakarış dosdoğru ama kavşak yanlış) buyurur, yani dosdoğru yakarış öğrettim, yakarış benzer yakarış ama, kavşak benzer kavşak değil!]

3- Âyât-i hırz, usulüne uygun okunur ve yakınında taşınırsa, gaye hasıl olabilir .

4- Adakta bulunmalı. Örneğin ,(Şununla evlenirsem, sevabı Seyyidet Nefise hazretlerine olmak amacıyla ,Allah amaçlı , üç Yasin üfürükçülük etmek nezrim olsun) denince, bu dileğin onay olduğu deneyim edilmiştir.

5- Yakarış izinli okunmalı! M. Masum hazretleri buyuruyor ki: (Yakarışyı, âyet-i kerimeyi sevap kazanmak amaçlı okurken kimseden müsade almaya icap yoktur. Bunlar şifa amaçlı ,bir ihtiyacın hasıl olması, bir müşkülün hallolması amaçlı okunurken, etki etmeleri, üstadın müsade vermesine bağlıdır.) Üstad vefat etmişse, kitabından öğrenip üfürükçülük etmek da müsade almak olabilir .İzin alan, müsade verenin vekili olabilir .Vekilin okuması, üstad buna benzer etkili olabilir .

6- Bir dileği olan aşağıdaki duayı okumalıdır. Kötü bir kişi gelip, (Ya Resulallah! Allahü teâlâya yakarış et, gözlerim açılsın) dedi. Peygamber efendimiz de, (Kusursuz bir abdest al! Çabucak Sonra ,ya Rabbi! Sana yalvarıyorum. Sevgili Peygamberin Muhammed aleyhisselamı araya koyarak, senden istiyorum. Ey çok sevdiğim Peygamberim Muhammed aleyhisselam! Seni bahane ederek, Rabbime yalvarıyorum. Senin hatırın amaçlı onay etmesini istiyorum. Ya Rabbi, bu ulvi Peygamberi bana şefaatçı eyle! Onun hürmetine duamı onay et) duasını okumasını ifade etti .O da, abdest alıp yakarış etti. Çabucak gözleri açıldı. [Tirmizi]

Bu duayı okuyanlar, maksatlarına kavuşmuşlardır.
Namaz kılmayanın, yasak işleyenin ve kalbi aymaz olanın duası onay gerçekleşemez .Ehl-i sünnet itikadında olmayanın okuması yarar vermez. Doğruluk teâlâ, herşeyi bir sebep ile yaratmaktadır. Bir şeye kavuşmak isteyen, o şeyin sebebine yapışmalıdır. Rabbimiz, insana esenlik ,şifa sunmak amaçlı , yakarış etmeyi, sadaka vermeyi ve ilaç kullanmayı sebep yapmıştır.

Medyum Olcaya Hemen Soru-Cevap

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Bir önceki yazımız olan Ayrılmamak İçin Dua başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yok


© 2013 Büyü,Büyü Çeşitleri,Büyü Nasıl Yapılır · Subscribe: Posts Comments-Aşk Büyüsü ·
ask