Koca bulamayan kız için büyü


Koca (bulmakta gecikmiş, evde kalma olanağı çoğalmış, bir kızın «kısmetinin açılması» için danadan yararlanması gerekir. Dana daha doğurmamış yavru sığırdır. (Doğu Karadeniz yörelerinde ineğin yavrusu dişi olursa dana, erkek olursa tosun denir. Daha iki üç yaşına basınca ¡boğayla ‘birleşir, yüklenir, gebe kalır). Koca bulamayan kız dananın kuyruğundan birkaç uzun kıl koparır. Cinciye götürür. Cinci okuyup üfleyerek kıllar birbirine -bağlar, halka biçiminde sarar, sararken kızın adım söyliyerek «errazzaku alâlallah» der, kızın yüzüne, -göğsüne doğru üfler.

Kıllar, Kur’andan kısa bir sûre okunarak, üç kat muşambaya sarıldıktan sonra yeşil yamadan dikilmiş bir torbacığa konur. Torba üç sabah kızın başı çevresinde döndürülüp göbeğinin üstünde, bir nokta oluşturur gibi, tutulur «inna fetehna» denip yavaşça göbeğe değdirilir, «sübhanallah» denerek geri çekilir. Üçüncü ıgünün bitiminde, kız, torbacığı dananın boynuna asar, gören olursa, «danaya nazarlık yaptırdım» der. Yedi sabah dananın sidiğine elini bulaştırarak kendi üreme organına sürer, «bismillah ya Allah» der, bırakır. Dananın boğayla çiftleşip yüklendiği (gebe kaldığı) dönemde, kızı da isteyen, beğenen olurmuş.

Bu büyü, uğura gelecek çağdaki danalarla yapılır (2). Halk arasında bu tür büyülerle ilgili türküler yaygındır. Büyüyü yalnız cinci ile kız bilir, yoksa etkisi kalmaz.

 1. îzimun asmasina
 2. Yilan dolanu yılan
 3. E giz ne oldi sağa
 4. Oynarsun danayilan

 

 1. Fadimeme ne oldi
 2. Benumlan dariluyi
 3. Uç cumadan beri Danaya sariluyi

  Fadimem çok ustasun

 4. Bi orada bi burdasun
 5. Dana ineği gibi Senda mi oğurdasun (3)

Medyum Olcaya Hemen Soru-Cevap

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Bir önceki yazımız olan Evde Kalmış Kızlar İçin başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


4 Yorum

mustafa (25 Ocak 2018)

Selamün aleyküm arkadaşlar, ben daha önceleri bir çok medyum ve hocaya işlem yaptırmış birisi olarak sizlere kısaca başımdan geçenleri anlatacağım. Bundan bir kaç ay zaman önce uzun süren araştırmalarım sonucunda medyum olcay beyle tanıştım. Aslında tavsiye üzerine de diyebilirim. Bir yakınım var ismi selda o başka bir sıkıntısı için olcay beyle çalışmış ve memnun kalmış. Sonrasında bende olcay bey hocayla çalışmaya karar verdim kendisi çok ilgili sağolsun sorunumu şıp dedi anladı. Bebek uygulamasından bahsetti çok etkili bir telkin olduğunu detaylı şekilde aktardı bana. Bende yaptırdım ve 12 gün sonra istediğim oldu çok şaşırdım ve karmaşık duygular yaşadım sevinç ve şaşkınlığım:) şimdi çok mutluyum eşimle aramızdaki sorunlarda kayboldu teşekkür ve tavsiye ediyorum.

Cevapla

recep (05 Şubat 2018)

Merhaba eşimin aklını çelmeye çalışan bir kadın vardı hocamı buldum olcay bey yardımcı oldu son bir yıldır evliliğimizi boşanmaya kadar götürmüştü bu kadın ama ben boşanmak istemiyordum vefk sayesinde olcay hocam evliliğimi kurtardı.

Cevapla

güher (14 Temmuz 2018)

Selamlar ben medyum olcay beyi yıllardır bilirim kendisinin bir çok insana şifa dağıtan bir alim olduğunu katiyen şüphe yok. Çok çiftleri eşeri birleştirdi hocamız. Ben ona ilk başvurduğumda öyle yardımcı olmuştuki bende sorunlar hemen geçti. Medyum olcay ile çalışın gerçekten pişman etmez dürüst birisi.

Cevapla

elif (22 Eylül 2018)

Olcay hocamla yaptığım baglama vefki 27. Günümde tuttu. İnternette araştırırken karşıma çıkan Olcay hocam benim ailemin yuvamı kurtardı.Allah ondan razı olsun. Eşim benden sogumustu ne yaptıysam geri döndürememistim son çare olarak Olcay hocayla vefk işlemi denemistim ve geçen hafta 27. Günümde vefk tuttu.Guvenebilirsiniz

Cevapla