Burdasınız: Ana Sayfa » Dualar » Gerdeğe Girmeden Önce Okunacak Dua

Gelin gerdeğe girmeden önce; hiç kullanılmamış, yeni bir kilit ile anahtarı almır. 11km anahtar, kilidin dışında ise, kilide sokulur. Kilidin içinde ise; çıkarılır. Gelinin adı kırk bir kez okunur; anahtara üflenir; kırk bir kez okunur, kilide üflenir. Kilide yedi kez tükürülür, elle sıvazlanır. Güveyin adı söylenir, anahtar üç kez başın üstünde, soldan sağa doğru, daire çizercesine, döndürülür.

Dokuz «Ya Hi», yedi «El-Fatih», üç kez «El Kamil» söylenip kırk adım ileri, kırk adım geri yürünür. Gene kızın (gelinin) adı söylenerek anahtar kilide sokulur, kilitlenir. Anahtar kilitten çıkarılır, ikisi yanyana bir yere saklanır. Gerdek oluncaya değin bin bir kere «la» denir. Sonra:

Sedde sedde sedde Hıi
Secide sedde sedde Hay
Sedde sedde sedde el ebed
Sedde sedde sedde es-samed
Ya Ya Ya Ya Ya Ya ya…

denerek dönülür. Gelinin adı anılarak «redd», güveyin adı söylenerek «redd» diye yedi kez dönülür, o gece evin başka bir yerinde uyunur. Güvey, ne denli güçlü olursa olsun, .gelinle görüşemez; gelin, grdekten kız olarak çıkarmış.

Medyum Olcaya Hemen Soru-Cevap

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Bir önceki yazımız olan Dileklerimin Kabulu İçin dua başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Yorum

  1. sibel dedi ki:

    Allah Olcay hocadan razı olsun benim neredeyse batmakta olan dükkanımı kurtardı. Dükkanimin bereketi kacmisti ne yapsam çare yoktu. Namazlar kıldım oruçlar tuttum hatta adak bile adadim ama bir türlü işleri duzeltemedim Olcay hocamdan kişiye özel yapılan çalışmasından istedim ve sagolsun benim için özel bir çalışma yaptı ardından 3 ay gibi bir surede tekrar işleri rayına oturttum. Kesinlikle tavsiye ederim çok güvenilir ve kaliteli bir hoca.

Yorum Yok


© 2013 Büyü,Büyü Çeşitleri,Büyü Nasıl Yapılır · Subscribe: Posts Comments-Aşk Büyüsü|Olcay Hoca ·
hemen-sor-copy
ask