Evli Ayrılmış Kişileri Barışma Duası


birini-seviyorsun-ve-sevdigine-kavusmak-istiyorsunEvli ya da nişanlıyken ayrılmış iki kişinîn barışmalarını sağlamak düşüncesiyle cinciye incir büyüsü yaptırılır.

Eşlerden barışmak isteyen kimse, cinciye gidip durumu anlatır Cinci ilk günü ikisinin adlarını, yaşlarını öğrenip almyazılarını okumak için yıldızlarına, burçlarına bakar. Kurbandan gelişi güzel bir sure okuyup «hayr yâ sübhan» diyerek işe başlar.

Cinci erkekle kadının yaşları toplamının üç katı incir çekirdeği alır, bir muşambaya koyup yedi kat büker, bağlar gece ayaza bırakır. Bu süre içinde doksan dokuz «yâ şâfi» söyleyip kapıya doğru üfler, İkinci günü, kendisine başvuran kadınsa, loş bir odaya; erkekse, ocakbaşına oturtulur. Onun biraz uzağına bir üçgen çizip köşelerine «yâ hak» yazar. «Bismihi, hayrihi, ve-lâ gayrihi,« yâ kâfi» dedikten sonra ona doğru üfler. Bu işlem beş gün belli bir saatte yapılır. Altıncı günü muşambaya sanlan incir çekirdekleri ocağa tutulur, muşamba sökülmez, muşamba biraz yumuşadıktan sonra bastırıp yassılaştırılır, yeşil bir beze sarılıp yedi dikişle dikilir. Gene Kur’andan bir sure okunup üzerine üflenir, ne için yapıldığı söylenir, Tanrıdan yardım dilenir.

Yedinci günü muska gelene verilir. Muskayı yaptıran o gece yatsıdan sonra sevdiğinin evi çevresinde» muskaya vurulan dikişlerin sayısınca» dolanır. Her dolanışta «yâ ilah bismillah» deyip göğe üfler. Sonra muskayı sevgilisiyle kendisinin sık sık geçtkileri bir yere, ya taş altına gizler, ya toprağa gömer. Bu işlemden sonra, yedi gün içinde, ikisi arasında yakınlaşma, barışma olanakları belirirmiş. İstenen sonuç alınınca muska, konduğu yerden gizlice alınıp ıssız bir yere gömülür. Olayın duyulması, muskanın yerinin, yapanın, yaptıranın bilinmesi, işin bozulmasına yolaçacağından bu iş çok gizli tutulur.

Medyum Olcaya Hemen Soru-Cevap

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Bir önceki yazımız olan Evlilik Kurtmarma Büyüsü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.