Burdasınız: Ana Sayfa » Büyüler » Erkeklerin İlgisini Çekmek İçin Büyü

Anadolu’nun kimi yerlerinde, özellikle Doğu Karadeniz yörelerinde, küçük erkek çocukların erkeklik organına «bibil» denir. Bu, uğurlu sayılır kimi işlerde. Sünnet olmamış bir çocuğun bibili uzunluğunda bir zifin (zafinos) dalı kırılır, üç gece ayışığmda bırakılır, Sonra, üzerine büyü yaptıran kızın adını oluşturan harflerin sayısınca nokta konur. Her nokta koyuşta «bismihi kısmetini» denir, kızın oturduğu yöreye doğru üflenir.

Dal, üç kat muşambaya, muşamba, yeşil bir yamaya sarılır, kızın .yaşı sayısınca dikiş vurulup dikilir. Ortaya uzunca bir muska çıkar. Muska yedi kat ipek telle, dıştan görünmeyecek biçimde, kızın boynuna asılır. Kız, bunu kırk gün boynunda taşır. Bu süre içinde, büyüyü yapan hoca, cinci, kimse, her gün dokuz «ya Kerim» söyler, kızın evine doğru üfler. Kırkıncı günün bitiminde, gece, yatsıdan önce, kız, boynundan muskayı çıkarıp erkeklerin sık sık geçtikleri bir yol üzerinde, uygun bir yere gömer. Muska çürüyüp gidene değin kızın «kısmeti açılır»mış. Bu büyüyü, kız, cinci, bir de aracı olan kimse bilir,kek çocuk bilmez. Kız, isterse, büyüyü cinciye kendi yaptırır, aracı istemez.

Bu büyü yaylalarda yayıkların ¡geç olucunda da uygulanır, yalnız yayığın içine bibile ölçülen dal atılır, özel bir muska yaptırılmaz, yaptırma olanağı da yoktur, yayığın birkaç saat içinde olması, yağın ayrandan ayrılması gerekir. Küçükken ibu tür uğur getirici denemelere yaylada (Maçka’nın Ağralaıksa yaylasında) bu yazılan yazan ile yayla arkadaşları sık sık tanık olur, yayık geç olunca billerinin ölçüleni alınırdı. Gerçekten de yayık erken olurdu. Ancak ölçüsü alman billerinin sünnetsiz olması gerekir.

Medyum Olcaya Hemen Soru-Cevap

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Bir önceki yazımız olan Evde Kalmış Kızlar İçin Büyü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yok


© 2013 Büyü,Büyü Çeşitleri,Büyü Nasıl Yapılır · Subscribe: Posts Comments-Aşk Büyüsü|Olcay Hoca ·
hemen-sor-copy
ask