Daha Çok Aşk

Göz Şekillerine Göre Eyeliner Çekme

Eyeliner gözlerini ön plana çıkarmak isteyen bir için oldukça etkili bir adımdır. Her eyeliner her göz şekline uymadığı için eyeliner teknikleri de birbirinden farklıdır. Göz şekline göre eyeliner çekebilmek için öncelikle göz şeklinin belirlenmesi gerekmektedir. Göz şekilleri yuvarlak göz, çekik göz, badem göz. ayrık veya yakın göz, ve göz kapağı düşük olmak üzere birkaç şekilde incelenebilir.

Yuvarlak Göz

Yuvarlak göz şekline sahip olan bayanlar için ince ve kuyruklu bir eyeliner önerilmektedir. Eyelinerı tamamlarken daha çekik bir göz elde edilmek isteniyorsa kirpik dipleri de unutulmamalıdır. Dumanlı bir göz makyajı tercih edilirse yuvarlak göz şekli daha çok dikkat çekecektir.

Badem Göz

Badem göz şekline sahip olan çalışanları ise gözlerini yuvarlak göstermek amacıyla baştan sona doğru aynı kalınlıkla giden bir eyeliner çekmelidir. İnce başlayıp, kalın biten bir eyeliner badem göz şekline uymamaktadır. Bu göz şekline sahip olanlar hem ince hem kalın eyeliner uygulaması yapabilir. Bütün eyeliner teknikleri badem göz şekli için uygundur.

Çekik Göz

Çekik göz şekline sahip olanlar çekik olan biçimini indirmek ve dengelemek için çekilen eyelinerı kirpik diplerinden çektikleri eyeliner ile birleştirip gözlerini daha düşük göstermelidir. Çekilen eyeliner kalın değil ince olmalıdır.

Ayrık Göz

Birbirinden uzak olan gözleri yakınlaştırmak amacı ile kuyruksuz bir eyeliner çekilmelidir. Eyeliner çizgisi göz yanılsaması yaratıp, gözleri daha yakın gösterebilsin diye göz pınarlarına kadar uzatılmalıdır.

Düşük Göz Kapağı

Göz kapağı düşük olanlar daha canlı görünebilmek için ince bir eyeliner uygulamalı, eyeliner kuyruğu yukarı doğru uzatılmalıdır. Böylelikle daha canlı daha iyi bir görüntü elde edilebilir.

Bir önceki yazımız olan Dileklerimin Kabulu İçin dua başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

Bu Makale Hakkında

Medyum Dolunay
Bu makale Medyum Dolunay tarafından yazılmıştır.
Kategoriler: Dua
Yazdır
Bu sayfaya 740 defa erişilmiş.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

15 Evet
15 Hayır

“Daha Çok Aşk” için 2 yorum var.

  1. Selam bende ailem baskısı üzerimde çok fazlaydı arkadaşlar herşeye karışıyorlardı. Annemler benim istemediğim biriyle beni evlendirmek istiyolardı ben istemiyordum nasıl yaparım ne ederim derken imdadıma dolunay bey yetişti abim gibi gördüm çok sevdim bana hep yardımcı oldu kırmadı hele o telefonda kibar konuşması bana yardım etmesi süper ötesi bir hareketti çok memnun kaldım ve iyi bir bebek işlemi yaptık bana sonuç verdi ve şimdi ailemde bana karşı daha iyi şükranlarımı sunuyorum.

  2. MERHABA DOLUNAY HOCAYI GOOGLE DE BULDUM UZUN SÜRDÜ ÇOK ARAŞTIRMALAR YAPTIM SONUCA ULAŞMAK İÇİN DOĞRU ADRES DOLUNAY HOCA DEDİM İYİKİ DEMİŞİM ŞİMDİ EŞİM İKİNCİ ÇOCUĞUMUZA HAMİLE ÇOK ŞÜKÜR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir