Çok Çocuk Yapma Büyüsü


Çok çocuk yapma büyüsü nasıl yapılır siz değerli okurlarımıza bu konuda önemli bilgiler vereceğiz ; Kimi kadınlann uzun süre çocuğu olmaz.. Bunu, ya erkeğin dölünün ya. da kadının doğurma gücünün eksikliğine yorarlar. Genellikle hocalara, cincilere, büyüculere inananlar arasında çocuk yapma bir alınyazısı işi olarak anlaşılır. Bu nedenle, ister dişi, ister erkek olsun, cinciye başvurmayı yararlı sayar. Genellikle Doğu Anadolu, Doğu Karadeniz yörelerinde bu inanç oldukça yaygındır.

Karı kocanın bir tek çocuğu olmuşsa, bunu erkeğin ‘<birler babası» olmasına bağlarlar. «Birler babası evlendiği yıl çocuğu olan, ondan son ra olmayan kimsedir. Bu işte kadında bir eksiklik aranmaz. ilk doğum kadını bütün eksikliklerden kurtaran bır olay diye yürumlanır, benımsenir.Çok çocuğu olmasını isteyen kişi cinciye gider, okunur, cincinin önerisine uyarak yedi gün yedi kedi doyurur, yedi çeşmeden yedi yoksula su verir, yedi gün yedi öksüze yardım eder. Bütün bu işler yirmi bir gün içinde yapılır. Yirmi ikinci günü akşam ezanından sonra cinciye vanur. Cinci, gelene yedi zeytin yedirir, çekirdeklerini alır. Zeytinlerin her tanesi ağza atılırken cinci Kur’an’ın «E1-Beled» suresinin şu ayetlerini (Şekil: 1) okur:

«Sarp yokuşun bilir misin ne olduğunu? Kul azcıci etmek. Kitlik gününde doyurmak: Yı kmlarcla bulunan bir öksüzü. Yerde sürünen bir yoksulu. İnanın1ardan olmak, bir de birbirine karş sabrlL, acLyc, kuru yuc’a nitelikte öğütler vermek. İşte burılarclLr Sağ yanda olanlar.» (Ayet:12-18)
Sonra üç kez besme1e» çekip adamın yüzüne üfler. Cinciye gelişin ikinci günü, kaç çocuk isteniyorsa söylenir. Cinci, her çocuk için bir yı1-’ dıza bakar, alınyazısını okur, burcunu söyler. <cEl-Şuara» suresinden şu ayetleri okuyup yüzüne üfler:
«Beni o yarattı, doğruyu gösteren o’dur bana. Beni doyuran içiren o’dur. Hastalan.diğtmda sağliğa kavuşturan o’dur. Beni öldüren, yeniden dirilten o>clur.»

Bu okuyup üfleme bittikten sonra, tanrıya istenen sayıda çocuğun olması için yakarılır, üç rikaat namaz kılınıp dua edilir. Dua yerine uzunca bir sure okumak daha iyi sayılır. Bu işlemler sona erince, yedi zeytin çekirdeği, üzerine uelif» yazılı yedi ayn kağıda sarılır, yedi kağıt gene üzerine kırk bir «mim», yedi -nun», üç «Allah» yazılı büyükçe bir kağıda konup üç kat muşambaya sarılır, yeşil bir bezle bağlanıp bırakılır, dikiş vurulmaz. Çocukları olmasını isteyen kişi, bu çıkmı bir taşa bağlayarak, gizlice bir akar suyun kaynağına atar, Allah ver muradımı» deyip üç -kulhuval1ah, üç «elham» okur. Sonra cinciye gidip örneği şekil 2’de görülen muskayı alır, yastığının altına saklar. Bu olaydan en geç kırk gün sonra kadın gebe kalırmış.

 

 

Bir önceki yazımız olan Şeytanlar Kötü Kokuları mı Severler? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.