Cin Gözü Nedir


Cin gözü nedir merak edilen konulardan biri olan cin gözü hakkında bilgiler vereceğiz ; Halk arasında, insanın başına bin bir türlü kötülük getirdiğine inanılan, çokluk, çarpılma diye adlandırılan bir olay vardır. Buna, kimi yerlerde gözdeğınesi denir. Ancak, bu gözdeğ­ınesi ile nazar denen insan gözünün değinesi ayndır.

Burada söz konusu olan gözdeğmesi, cingözünün değmesidir. Kimi güzel, yakışıklı insanlara cinlerin gözdeğdirdiği de olurmuş. Cinlere,yörelere göre, değişik adlar verilir. Dışarı­ şeriler, bizdeniyiler gibi.

Bir kimse tedirgin olur, kendi kendine konuşur, konuşması anlaşılmaz, karışık olursa,onun cinlerle söyleştiğine inanılır. Bu durumda,eli uğurlu, soluğu etkili bir cinciye görünme, okunma gereği vardır. Çarpılan kimseyi, sabah ezanından önce, cinlerin ortalıkta dolaştıkları sırada, cinciye götürürler. Cinci, onu şöyle bir yoklar, konuşturur, dinler. Sonra, erkek ya da dişi oluşuna göre, özel bir yere götürür, gerekli gördüğü sağaltına yöntemini uygulamaya koyulur.

Önce cinlerin adlarını okur, onlan çağınr.Bu cinlerin adlannı yalnız cinci bilir, onlarla ancak
cinci konuşabilir. Cinler, cineinin ortayakoyduğu bir tas suyun çevresinde dizilir. Cinciye,çarptıklan insandan ne istediklerini anlatırlar.Bu cinler arasında savaş varsa, durum biraz çıkınaza girmiş, uzayacak demektir. Okuyup üflemelerçok sürer. Cinler arasında savaş yok, banşvarsa; iş kolaydır. İş, cinin cineiye dileğini anlatmasına bağlıdır. Cinler, çokluk, tek gözlü olduklanndan,cinci onlarla konuşurken, kendi gözlerinden birini yumar, çarpılan kimsenin de iki gözünü bağlar. Cineinin bir gözü görmezse de bunu yapar. Çarpılan kimsenin ister bir, ister iki gözü görmez olsun, gene bağlanır.

 

Cin ci, çarpılan kimse erkekse, yedi •elham•, üç ·kulhuvallah· okuyarak işe başlar. Her okuyuşta
çarpılamn yüzüne soğuk su püskürtür. Yedi gün bu işlem sürer; sonra, bir muska yazıp boynunaasar. Çarpılan kimse, yedi kez, yatsıdan sonra, gene cineiye gelir, okunur.

Çarpılan kimse dişiyse, özellikle de gençse, iş değişir. Onun cinleri dişi olduğundan, kovulmalan güçtür. Bundan dolayı okunup üflenme, duruma göre, kırk sabah sürebilir. Kadında ağ­ nlar belirmiştir. Bu ağnlar da başta, göğüste, bel yöresinde olabilir. Ağn baştaysa, kadının boynuna iki yandan; göğüsteyse, iki memesinin arası­na üflenir. Ağn, bel, kalça, kasık yörelerindeyse, oralara okunup üflenir. Ağnyan yerin açık olması,cinciye,abdestli elleriyle oralara do:Kunup cinlerin izlerini silmesi gerekir. Bu işlemler yapılırken, cinci, kırk •elham•, yetmiş ·kulhuvallah• okur. Her okuyuştan sonra ağnlı yere üç kez üfler,
eliyle üstten sıvazlar. Bütün bu işler, cineinin uygun gördüğü bir yerde, gizli yapılır. Duyulursa cinler ortalığı kanştınr, bu işi öğrenenlerin ocağını söndürürmüş.

Okuyup üflemeler bittikten sonra, cinci, özel bir haınayıl yazar, üç kat muşaınbaya sarar, kadının iki memesi arasına yerleştirir, boynuna bağlar. Kadın, yıkanırken bile, o hamayılı çözemez. İyileştiğini anladığı gün, gizlice cineiye gider. Cinci, gerekli okuyup üflemelerden sonra, haınayılı koyduğu yerden, bağını keserek alır, kadının gözü önünde ocakta yakar, kırk bir kez • Ya Hafız· söyler. Sonra, mor mürekkeple kadının iki memesi arasına bir «maaşallah· yazar. Bu yazı kadın yı­kanınca silinir. Yıkanmadan silinmesi gerekmez.

Terleme yüzünden silinmesinin olumsuz bir etkisi yoktur.Bu işlemler bittikten sonra, kadını çarpan cinin gözü görmez olur. Ancak, başka bir cin kadına sataşabilir. Böyle bir durumda kadının cinlerini o tanıdığı için, gene eski cineiye görünmek
gerekir.

Bir önceki yazımız olan Şeytanlar Kötü Kokuları mı Severler? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


18 Yorum

SELİN AKKAMIŞ (08 Ocak 2018)

Arkadaşlar benimde o kadar cok başıma işb geldi ki işlem yaptırmadığım hoca kalmadı fakat hiç kimse bana yardımcı olmadı yok malzeme parası yok şu yok bu dünyanın parasını dağıttım Olcay hocadan Allah razı olsun bir tek o derdime derman oldu. Öyle şeyler yaşamıştım ki şimdi hatırlamak bile istemiyorum sağolsun Olcay hocam herşeyi çözdü. Hocam elleriniz dert görmesin.

Cevapla

ali (05 Şubat 2018)

Allah Olcay hocadan razı olsun benim neredeyse batmakta olan dükkanımı kurtardı. Dükkanimin bereketi kacmisti ne yapsam çare yoktu. Namazlar kıldım oruçlar tuttum hatta adak bile adadim ama bir türlü işleri duzeltemedim Olcay hocamdan kişiye özel yapılan çalışmasından istedim ve sagolsun benim için özel bir çalışma yaptı ardından 3 ay gibi bir surede tekrar işleri rayına oturttum. Kesinlikle tavsiye ederim çok güvenilir ve kaliteli bir hoca.

Cevapla

merve (26 Şubat 2018)

Merhabalar ben Nihan eşimle şiddetli geçimsizlik nedeniyle 4 ay önce boşandım fakat esimi ve eski yuvamı çok ozluyordum ne yapsam ne etsem eşime bunu diyemedim beni bir kez olsun dinlemedi bende bunu üzerine dua felan araştırdım ve bu konuyla ilgili en etkili işlemleri yapan Olcay hocayi buldum kendisine telefon açtım ve durumumdan bahsettim ardın bana kargo ile vefk gönderi üzerimde taşımaya başladı baslayali 27. Gün oldu eşimle şuan gorusuyoruz  daha eşimle barismadik ama şu gidişle 5 6 güne bu iş tekrar olur gibi. Allah Olcay hocamdan razı olsun.Yuvami kurtardiniz hocam….

Cevapla

eda (26 Şubat 2018)

Merhaba, ben 25 yaşındayım beş senedir beraber olduğum biri vardı geçenlerde benden ayrılmak istediğini söyledi neden böyle bir şey yaptı anlam veremiyordum ama hala onu çok seviyorum bana dönmesi bağlanması hatta evlilik yoluna gitmesi için olcay hocayla çalışmalar yaptırdım gerçekten çok faydalı oldu memnun kaldığımı dile getirmek istedim.

Cevapla

mehmet emrah (27 Şubat 2018)

Karımla 10 yıldır evliydik şimdi evi terk etmişti beni istemediğini söylemişti ben onun gitmesini istemiyordum bana geri gelsin istiyordum bana olan sevgisi bitmişti farkındaydım bunun için vefk yaptırmak istiyordum olcay beyi gördüm yaptığı vefkler de çoğu kişide sonuç sağlamış gerçekten işinin ehli olduğuna karar verdim ve aradım bana detaylarını anlattı sağolsun sonra başladık çalışmaya ben ankaradayım geldi vefk bana iş yerime adres vermiştim neyse aldım başladım hocam zaten miskle tütsü kokularıyla zaten açar açmaz cezb oldum 24 gün sonra ilk etkilerini gördüm ve 40 olunca hocam bakımını yaptı tutmuş dedi gerçektende de tuttu çok iyiym karımla şimdi 🙂

Cevapla

refik (27 Şubat 2018)

Selamlar. Ben yıllardır güzel bir iş sahibi olamadım. Babam bu yüzden çok üstüme geliyordu. Psikolojim iyice bozulmuştu. Kendimi eve kapatmak istedim ama onun çözüm olamayacağı kesindi. Çare ararken Olcay hocayı tanıdım. İyi ki tanımışım. O olmasaydı işsiz güçsüz kalacaktım. Hele şükür ailemle de çok iyiym işlerim de rayına oturdu. Allah Olcay hocamdan razı olsun.

Cevapla

özlem (23 Nisan 2018)

Selamün aleyküm arkadaşlar, ben daha önceleri bir çok medyum ve hocaya işlem yaptırmış birisi olarak sizlere kısaca başımdan geçenleri anlatacağım. Bundan bir kaç ay zaman önce uzun süren araştırmalarım sonucunda medyum olcay beyle tanıştım. Aslında tavsiye üzerine de diyebilirim. Bir yakınım var ismi selda o başka bir sıkıntısı için olcay beyle çalışmış ve memnun kalmış. Sonrasında bende olcay bey hocayla çalışmaya karar verdim kendisi çok ilgili sağolsun sorunumu şıp dedi anladı. Bebek uygulamasından bahsetti çok etkili bir telkin olduğunu detaylı şekilde aktardı bana. Bende yaptırdım ve 12 gün sonra istediğim oldu çok şaşırdım ve karmaşık duygular yaşadım sevinç ve şaşkınlığım:) şimdi çok mutluyum eşimle aramızdaki sorunlarda kayboldu teşekkür ve tavsiye ediyorum.

Cevapla

    Esra (02 Ekim 2018)

    Selam olcay hocanin numarasi varmi acaba

    Cevapla

başak (03 Mayıs 2018)

Amerikadn yaziyorum gerck ismimi yazmak istemedi neyse ben olcay beyi internette aradim kocam bana cok bagli olmuyordu soguk davranmanaya baslamisti bunun icin olcay bey bana vefk yapti muska gibi bisey uzerimde tasimaya basladim ve 34 gun bekledikten sonra eve geç gelen benle ilgi gostermeyen kocam elinde cicekle eve dondu cok romantikti simdi gun doldu ve olduk biz kesin halen ayniyiz vefk cok etkiliymis gercekten alah nazarlardan korusn bizi.

Cevapla

hasibe (27 Haziran 2018)

Mrhabalaar eşimle eften püften nedenlerle ayrılmıştılk internetten olcay beyi buldum sağolsun herşeyi en ince ayrıntısına kadar izah etti bende ona güvendim yaptırdım işlemin oldu eşimle tekrar birlikteyiz şuanda olcay bey tutan işlemin etkisinin ömür boyu sürdüğünü söyledi onada güveniyorum Allahın izniyle olacağına inanıyorum bende medyum olcay beyi tavsiye ederim..

Cevapla

simge (03 Ağustos 2018)

Merhabalar. Ben bir ay önce eşimden istemeyerek ayrılmıştım. Onu çok seviyordum hala da çok seviyorum. Hamile olmama rağmen kabul etmiyordu beni çocuğumu babasız büyütmek istemiyordum. Bu yüzden bende  Olcay hocayla irtibata geçtim.Olcay hoca  sayesin de  eşime kavuştum. Çocuğum artık babasız büyümeyecek. Çok şükür allahıma. Olcay hocadan allah razı olsun.

Cevapla

emel (22 Ağustos 2018)

Merhabalar. Ben bir ay önce eşimden istemeyerek ayrılmıştım. Onu çok seviyordum hala da çok seviyorum. Hamile olmama rağmen kabul etmiyordu beni çocuğumu babasız büyütmek istemiyordum. Bu yüzden bende  Olcay hocayla irtibata geçtim.Olcay hoca  sayesin de  eşime kavuştum. Çocuğum artık babasız büyümeyecek. Çok şükür allahıma. Olcay hocadan allah razı olsun.

Cevapla

şenay (22 Eylül 2018)

Olcay beyin yaptığı bebek çalışması sayesinde iş kısmetim açıldı. Şirketim batma derecesine geldi iflas bayrağını çektim çekiyordum. Olcay bey imdadıma yetişti sorunumu çözdü güçlü ve etkilerini bilgilerimi verdikten sonra adeta hissettim kendimde süper bir uygulama imiş. Keşke daha önce tanısaydım eminim kaçırdığım ihaleler de başarı sağlayabilirdim. Baktığım araştırdığım zaman da bir çok insan olcay beyden memnun kalmış ve fayda görmüşler ne kadar güzel şeyler bunlara tanık olmak. Bende sizlerle sevincimi paylaşmak istedim arkadaşlar.

Cevapla

Esra (02 Ekim 2018)

Merhaba

Cevapla

bedriye müge (20 Kasım 2018)

Merhabalar ben evliyim ve 1 çocuğum var karım benden nefret ettiğini söylüyordu. Hem de cocuğumuzun gözleri önünde bana bağırıyor ve boşanacağım demeye başlamıştı. Bende dayanamadım. İnternetten Olcay hocayi buldum, irtibata gectim.Olcay  hocamızla birlikte vefk işlemi yaptık. Bir ay içerisinde karım yavaş yavaş düzeldi. Artık evimizde kavgalar yok denilecek kadar az. Allah Olcay hocadan razı olsun.

Cevapla

pınar (20 Şubat 2019)

Merhabalar. Benim sıkıntım maddi açıdan oldu. Hayatım boyunca sigortalı iş sahibi bile olamadım. Hastalandığımda kaza yaptığımda bile dostlarımdan yardım istedim. Bu durum artık canıma tak etti. Olcay hoca sayesinde çok şükür her şey düzeldi sigortalı çok güzel bir işe başladım. Allah Olcay hocadan razı olsun hem ben hem çoluğum çocugum mutlu oldu.

Cevapla

zehra (21 Şubat 2019)

Sevgili kardeşlerim olcay hocamın yptığı vefk sayesinde yuvam dağılmaktan kurtuldu. Çok iyi bir medyum tanıdığım iyi insanların başında. Güvenerek çekinmeden danışabilirsiniz kesinlikle ağzım dilim yanmadı ve çok memnun kaldığımı belirtmek isterim. Googleye medyum olcay yazınca zaten çıkıyor. Çok uzun zamandır bu işe girmiş zaten o bana ayrıca bir güven vermişti vergi levhası da var resmi çalışıyor doğru bir kişilik. Kesinlikle olcay hocayı tavsiye ediyorum çalışan asla pişman olmaz. Daha önce başka medyum hocalara da yaptırmıştım vefk olmadı. Ama olcay hocamın işi prensibi çalışma stili vefkleri bambaşkaymış iyi ki tanıdım memnun kaldım bende.

Cevapla

ahmet burak (26 Şubat 2019)

Merhabalar ben Nihan eşimle şiddetli geçimsizlik nedeniyle 4 ay önce boşandım fakat esimi ve eski yuvamı çok ozluyordum ne yapsam ne etsem eşime bunu diyemedim beni bir kez olsun dinlemedi bende bunu üzerine dua felan araştırdım ve bu konuyla ilgili en etkili işlemleri yapan Olcay hocayi buldum kendisine telefon açtım ve durumumdan bahsettim ardın bana kargo ile vefk gönderi üzerimde taşımaya başladı baslayali 27. Gün oldu eşimle şuan gorusuyoruz  daha eşimle barismadik ama şu gidişle 5 6 güne bu iş tekrar olur gibi. Allah Olcay hocamdan razı olsun.Yuvami kurtardiniz hocam….

Cevapla