Burdasınız: Ana Sayfa » Genel » Büyü Genel Tanım

İnsanlar ve büyü, bu sözün anlamı insanların var olmasından itibaren, genelinde anlamsız bile olsa, büyülerin, muskaların, mühürlerin ve buna benzer şeylerin bir anlam da hurafi inanışları, mistik düşünceleri taşısa bile tarihsel inançlar ve gelenekler süresi içerisinde yerini almıştır. Bu durum eskiden günümüze kadar olan tüm toplumlarda ve medeniyetlerde çok önemli farklılıklar göstererek varlığını sürdürmüş ve de sürdürmekte devam etmektedir.

Bu önemli farklılıkların nedeni ise, çok tanrılı dinlerin olduğu eski çağlarda canlıların var olduğu ve yaratılmış olduğu düşüncesinin hakim olmasındandır. Oysa tek tanrılı dinlerin olduğu çağımızda, canlıların ve evrenin yaratılmış olduğu inancı geçerlidir. Bu durumda büyülerle uğraşan kimselerin dini inançlarının, geleneklerinin, manevi kimliklerinin oldukça güçlü olmasından kaynaklanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Vefk Hakkında Genel Bilgi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Yorum

  1. Fatoş dedi ki:

    Merhaba kız kardeşim sürekli rüyasında görüo beni ve benim hakkımda mühürlü diolarmış ona rüyasında daha önce erkek arkadaşımın annesi büyü yaptırmıştı bana bozdurduk diye biliyorum ama şimdi işim hiç rast gitmiyo evlenemiyorum vb bi sürü şey sizcene yapmalıyım

Yorum Yok


© 2012 Büyü,Büyü Çeşitleri,Büyü Nasıl Yapılır · Subscribe: Posts Comments-Aşk Büyüsü|Olcay Hoca ·
hemen-sor-copy
ask